ogłoszenia, urzędy - logo monitorurzedowy.pl
« powrót

www.monitorurzedowy.pl wydanie nr 89/2012 z dnia 29.03.2012r.
ISSN: 2391 – 6214

Kurs maszynisty to pewna praca

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

12 przyszłych kolejarzy rozpoczęło naukę zawodu maszynisty pojazdu trakcyjnego.  Kształcenie będzie realizowane w formie 3-miesięcznego kursu.

 

Zajęcia teoretyczne będą odbywać się w  Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi przy ul. Wielkopolskiej 70/72, natomiast praktyki w Łódzkim Zakładzie Przewozu Regionalnego. - Uruchomienie kursu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy na wyspecjalizowane kadry przemysłu kolejowego – powiedział marszałek województwa łódzkiego. - Budowa podziemnego dworca Łódź Fabryczna, tworzenie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz budowa tunelu średnicowego pod Łodzią to inwestycje które sprawią, iż województwo łódzkie w ciągu najbliższych lat stanie się istotnym ośrodkiem rozwoju przemysłu kolejowego. Dlatego uruchomienie tego kierunku nauki pozwoli na dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb regionalnego rynku pracy, zróżnicowanie jej oraz dostosowanie do strategicznych założeń polskiej gospodarki i gospodarki województwa łódzkiego.
Po ukończeniu szkolenia absolwenci przystąpią do egzaminu testowego. Po jego zdaniu będą mogli złożyć wniosek o wydanie licencji maszynisty w Urzędzie Transportu Kolejowego. Ostatnim etapem w drodze do wykonywania pracy maszynisty jest trwające ponad 2 lata szkolenie u przewoźnika w liczbie ok. 2500 godzin. Kurs w łódzkim CKU kosztuje 4 tys. zł – około dwukrotnie mniej niż w innych województwach. Suma jest warta zainwestowania, gdyż w Przewozach Regionalnych nowi maszyniści będą mogli liczyć na pensję w wysokości ok. 3 tys. zł netto. Organizowanie kursów będzie kontynuowane. Wart podkreślenia jest fakt, iż Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi 28 grudnia 2011 r. zostało wpisane przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na listę podmiotów uprawnionych do szkolenia i egzaminowania osób ubiegających się o licencję maszynisty i świadectwo maszynisty.

 

Szczegóły dotyczące ogłoszenia dostępne są na stronie: http://www.lodzkie.pl

Drukuj ogłoszenie